קמהדע תנסה להשיג הכנסות של 10 מיליון דולר ממכירת החיסון לכלבת

משקיעי קמהדע זכו היום (ו') לקצת נחת לאחר שהחברה ושותפתה קדריון הודיעו על קבלת אישור שיווק בארה"ב לחיסון לכלבת.

חברת קמהדע נמנית על תיק המעקב של ביולוג

האישור לחיסון שקמהדע (סימול: KMDA) כבר משווקת תחת השם המסחרי KamRAB מחוץ לארה"ב, התאפשר לאחר שבניסוי שלב 2/3 הציג החיסון יעילות שאינה נופלת מהמוצר המוביל המשווק על ידי גריפולס הספרדית (GRFS).

על פי הערכות, מדי שנה ניתנים בארה"ב כ-40 אלף חיסונים לכלבת, שעלותם הכוללת למבטחים מסתכמת בכ-100 מיליון דולר. עם זאת, פוטנציאל ההכנסות בפועל של קמהדע וקדריון נמוך משמעותית מ-100 מיליון דולר.

נכון להיום, למוצר HyperRab של גריפולס נתח שוק של יותר מ-90% משוק החיסונים לכלבת בארה"ב. מוצר בודד נוסף בשוק האמריקאי, Imogam, משווק על ידי סאנופי, אך הוא מוגבל לשימוש במקרים בהם החשיפה לכלבת אושרה.

לשם השוואה, המוצר של גריפולס המיועד לשימוש גם במקרה ויש חשד לחשיפה לכלבת. מסיבה זו, גריפולס היא המתחרה העיקרית של קמהדע וקדריון.

אז מה סיכויו של KamRAB להשיג נתח שוק משמעותי? לא מן הנמנע שקדריון וקמהדע ינסו לפרוץ לשוק הכלבת באמצעות שיווק מוצר זול מזה שמשווקת גריפולס. עם זאת, סיכויי ההצלחה של קמהדע ושותפתה להשיג דריסת רגל במקרה שכזה תלויים בהתנהלות גריפולס והמבטחים בארה"ב:

אפשרות א' – גריפולס הופכת את השוק ללא רלוונטי עבור קדריון וקמהדע.

גריפולס רשמה ב-2016 הכנסות שנתיות של יותר מ-4 מיליארד יורו, כך שהיא יכולה להרשות לעצמה לוותר בטווח הקצר על הכנסות של כ-90 מיליון דולר בשנה ולהפחית משמעותית את מחירי החיסון, כך שלקדריון ולקמהדע לא ישתלם להשיק מוצר מתחרה בשוק.

אפשרות ב' – גריפולס חתמה כבר על מכרזים ל-2018

קמהדע וקדריון ציינו בהודעה שפרסמו היום בסמוך לקבלת האישור שהם צפויים להתחיל את השיווק של המוצר בארה"ב ב-2018. עם זאת, לא מן הנמנע שחלק מהמכרזים לשיווק החיסון לכלבת בשנת 2018 כבר הושלמו בזכייתה של גריפולס. במקרה כזה, קמהדע תתקשה להשיג הכנסות משמעותיות ממכירת החיסון בשנה הבאה.

אפשרות ג' – סוף לבלעדיות של גריפולס

מאחר וגריפולס נחשבת כרגע לספק יחיד, ייתכן והמבטחים בארה"ב ירצו להבטיח מקור אספקה נוסף לחיסון לכלבת – מהלך שיבטיח נתח שוק לא מבוטל לקדריון וקמהדע. זהו למעשה, התסריט האידיאלי מבחינת קמהדע.

במקרה כזה, בהיעדר הבלעדיות לגריפולס, צפויה שחיקה מסוימת במחירים, כך שהשוק המוערך כרגע בכ-90 מיליון דולר (חלקה של גריפולס), עשוי להתברר כשוק של כ-70 מיליון דולר. סכום זה יצטרך להתחלק בין גריפולס מצד אחד לקדריון. האחרונה תחלוק את הכנסותיה עם קמהדע, כך שחלקה של קמהדע עשוי בתסריט זה להסתכם בהכנסות של כ-10 מיליון דולר בשנה. עדיין סכום משמעותי עבור קמהדע שצופה ב-2017 לרשום הכנסות של 100 מיליון דולר.

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

2017-08-25T18:25:03+02:0025 באוגוסט 2017|Categories: קמהדע|Tags: , , , , |
נגישות