קלוויס מזנקת בכ-50% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר פרסום תוצאות ניסוי חיוביות

מניה מזנקת

תוצאות הניסוי תומכות בהרחבת ההתוויה של התרופה רוברקה גם כטיפול מונע הניתן על מנת להפחית את הסיכון לסרטן השחלות

מניית קלוויס אונקולוג'י (סימול: CLVS) מזנקת בכ-50% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות חיוביות מניסוי שלב 3 בתרופה רוברקה בחולות סרטן השחלות.

התרופה רוברקה היא מעכב לאנזים פארפ (PARP) המסייע לתקן נזקים ב-DNA של תאי הסרטן, שנוצרים בטיפול הכימותרפי. באמצעות עיכוב הפארפ, התא הסרטני מתקשה לתקן את הנזק והוא עובר אפופטוזיס (מוות של התא).

התרופה שפיתחה קלוויס כבר מאושרת לטיפול בחולות סרטן שהתגלה בהן מוטציה בגנים BRCA1/BRCA2. גנים אלו מונעים התפתחות גידולים סרטניים, כך שאם אחד מהגנים פגום, קיים סיכון גבוה לחות בסרטן השחלה, השד או הערמונית.

תוצאות הניסוי שפרסמה היום (ב') החברה תומכות בהרחבת ההתוויה של התרופה גם כטיפול מונע הניתן על מנת להפחית את הסיכון למחלה (Maintenance therapy). קלוויס מתכוונת להגיש בקשה למנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לאשר את הרחבת ההתוויה בתוך ארבעה חודשים.

אם ה-FDA אכן יאשר את הרחבת ההתוויה לתרופה רוברקה, קלוויס תצטרף לחברת טזארו (TSRO), שהתרופה שלה היא היחידה המאושרת כרגע כטיפול מונע. בתגובה לדיווח של קלוויס, מניית טזארו נסחרת במסחר המוקדם בבורסת נאסד"ק בכ-11%.

לניתוח שוק הפארפ (PARP) באתר ביולוג לחצו כאן

חברה נוספת הממתינה להחלטת ה-FDA לאשר את התרופה שלה גם כטיפול מונע בחולות סרטן השחלות היא אסטרה-זנקה.

בדומה לרוברקה, גם התרופה של אסטרה-זנקה מאושרת לטיפול בחולות סרטן שהתגלה בהן מוטציה בגנים BRCA1/BRCA2. לעומתן, התרופה של טזארו מאושרת לטיפול בסרטן השחלות גם בנשים בהן לא התגלתה המוטציה.

במקביל לפרסום הניסויים הקליניים, קלוויס דיווחה גם כי הגיעה להסדר בתביעה שהוגשה נגד החברה, חלק מבכיריה וחתמים נוספים בטענה שהחברה עברה על חוקי ני"ע. כחלק מהסדר, קלוויס הסכימה לשלם 25 מיליון דולר במזומן ו-117 מיליון דולר במניות.

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

2017-06-26T20:21:24+02:0019 ביוני 2017|Categories: סרטן|Tags: , , , , , |
נגישות