סיכום כנס ASCO לאונקולוגיה: סלזיון, VBL וקומפיוג'ן פרסמו נתונים חדשים מניסויים שביצעו

מניית סלזיון הדואלית רשמה עליות חדות אתמול בוול סטריט על רקע תוצאות מבטיחות בניסוי שהיא עורכת בחולות בסרטן השחלות

היום (ג') ינעל כנס ASCO לאונקולוגיה שנערך בשיקגו. בכנס הציגו חברות רבות את ההתקדמות הקלינית שביצעו בתרופות שפיתחו לטיפול במחלות הסרטן השונות. בין החברות שהציגו בכנס ניתן היה למצוא גם את החברות הדואליות סלזיון וקומפיוג'ן ואת הישראלית שנסחרת בבורסת נאסד"ק, וסקולר ביוג'ניקס (סימול: VBLT).

סלזיון – תוצאות ראשוניות מעודדות

סלזיון דיווחה על תוצאות מבטיחות מניסוי שלב 1b בתרופה Gen-1 בחולות בסרטן השחלות – המחלה הקטלנית ביותר מבין המחלות הגניקולוגיות. רק 45% מהנשים שחולות במחלה, שורדות במשך 5 שנים.

לדברי החברה בשתיים מתוך 14 החולות שטופלו עד כה בניסוי בתרופה Gen-1 בשילוב עם כימותרפיה, נצפתה הפוגה מלאה במחלה; ב-10 חולות נרשמה תגובה חלקית (הפחתת היקף הגידול ביותר מ-50%); וב-2 חולות נוספות הגידול הסרטני נותר ללא שינוי. בתגובה לפרסומים, זינקה אתמול מניית החברה בוול סטריט בחדות.

תרופות לסרטן

קומפיוג'ן – עדות לטיפול אפשרי בחוליo שאינם מגיבים למעכבי PD-1

קומפיוג'ן הציגה נתונים חדשים מניסויים בבעלי חיים, שהצביעו על כך שנוגדנים שחוסמים את חלבון המטרה PVRIG מפחיתים את צמיחת הגידולים בעכברים חסרי חלבון המטרה TIGIT. לדברי החברה, נתונים אלו מספקים תמיכה נוספת ברציונל לשילוב קליני של הטיפול האימותרפי COM701 שהיא מפתחת עם מעכבי TIGIT.

בנוסף, נתונים חדשים מניסויים בתרביות הראו ש- COM701 יכול להגביר הפעלה של תאי T (תאי מערכת החיסון) בשילוב עם נוגדנים נגד TIGIT או כנגד . כמו כן, שילוב של COM701 עם נוגדני אנטי TIGIT, גרם להפעלת תאי T השווה בעוצמתו או חזק יותר מאשר כל אחד מנוגדנים אלו בשילוב מעכבי PD-1.

לדברי החברה בניהולה של ד"ר ענת כהן-דייג, בתאים סרטניים עם ביטוי גבוה של PD-L1, טיפול בקומבינציה משולשת של חוסמי PVRIG, חוסמי TIGIT וחוסמי PD-1 הביא להפעלה מוגברת של תאי T. בקומפיוג'ן מעריכים כי תוצאות אלו מעידות על מסלול טיפול אפשרי בחולי סרטן שתאי הגידול שלהם מבטאים PD-L1, כולל אלה שאינם מגיבים לטיפול במעכבי PD-1.

וסקולר ביוג'ניקס – פעילות אנטי-סרטנית לתרופה

וסקולר ביוג'ניקס הציגה מידע חדש מנתוני ניסוי שלב 2 המחזק ממצאים קודמים שהצביעו על פעילות אנטי-סרטנית של התרופה VB-111 לטיפול בחולי סרטן המוח מסוג גליובלסטומה חוזרת (rGBM) – חולי גליובלסטומה שכבר טופלו בהתוויה בניתוח, הקרנות וכימותרפיה וחלו שוב במחלה.

החברה הישראלית מבצעת בימים אלה ניסוי קליני שלב 3 בתרופה VB-111, שפיתחה ופועלת להרוס את כלי הדם המזינים גידולים סרטניים. לניסוי גויסו 256 חולי חולי rGBM, כשתוצאות הביניים יתקבלו לאחר 105 מקרי מוות או לאחר שמחצית מהמשתתפים בניסוי ישרדו לפחות 12 חודשים, המאוחר מבניהם.

תוצאות אלו צפויות בחודשים הקרובים. התוצאות הסופיות יתקבלו בתחילת השנה הבאה, לאחר מותם של 189 מהחולים שהשתתפו בניסוי.

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

נגישות