מלחמת הפארפ: בועה או הזדמנות השקעה?

מניות טזארו וקלוויס שפיתחו תרופה המעכבת את האנזים פארפ ומטפלת בסרטן השחלות, זינקו בשנה האחרונה ביותר מ-200%

לפני כשנה הדהימה טזארו (Tesaro) את המשקיעים, כשדיווחה על תוצאות חיוביות בניסוי הקובע בתרופה זג'ולה (Zejula) לטיפול בסרטן השחלות. מאז פרסום התוצאות, זינקה המנייה הנסחרת בבורסת נאסד"ק תחת הסימול TSRO ביותר מ-200% ועם נעילת המסחר ביום שישי האחרון נקבע שווי השוק של טזארו על כ-8.1 מיליארד דולר.

ברקע לזינוק: ספקולציות למכירת החברה לאחת מענקיות הפארמה – ספקולציות שהגיעו לשיא בסוף השבוע האחרון, כשהוול סטריט ג'ורנל דיווח כי טזארו מחפשת רוכש.

זג'ולה היא מעכב לאנזים פארפ (PARP) המסייע לתקן נזקים ב-DNA של תאי הסרטן, שנוצרים בטיפול הכימותרפי. באמצעות עיכוב הפארפ, התא הסרטני מתקשה לתקן את הנזק והוא עובר אפופטוזיס (מוות של התא).

כאמור, זג'ולה מאושרת לטיפול בסרטן השחלות, אך שווי השוק שלה משקף מכירות לתרופה בהתוויות נוספות כמו סרטן ערמונית וסרטן השד.

למראית עין, תג המחיר שקבעו המשקיעים למניית טזארו נראה ראלי: רק בספטמבר האחרון הסכימה פייזר (PFE) לשלם 14 מיליארד דולר תמורת מדיווישן ועל מעכב פארפ שהיא פיתחה.

זג'ולה גם אינה התרופה היחידה המשתמשת במעכב פארפ במלחמה בסרטן השחלות. התרופה מתחרה בענקית התרופות הבריטית אסטרה-זנקה (AZN), שמשווקת את התרופה לינפרזה (Lynpraza) ובתרופה רוברקה (Rubraca), שפיתחה קלוויס אונקולוג'י (CLVS).

גם קלוויס זינקה ביותר מ-200% בשנה האחרונה על רקע ספקולציות למכירתה, אך שווי השוק שלה קטן בכ-70% מזה של טזארו. בין המועמדות לרכישת טזארו וקלוויס הוזכרו סאנופי אוונטיס, נוברטיס, גיליאד ובריסטול מאיירס המועמדת לרכישה בעצמה.

האם פערי השווי בין טזארו לקלוויס מוצדקים? האם השווי בו נסחרת טזארו יאפשר את רכישתה? או שבכלל ידה של אסטרה-זנקה תהיה על העליונה והיא תנצל את יתרון הגודל להשתלט על שוק הפארפ.

המשך הניתוח נגיש למנויי ביולוג. על מנת לקרוא את המשך הניתוח, יש להצטרף לקהילת הבלוג

להצטרפות
אני מנוי/ה
נגישות