קמהדע מגייסת 15 מיליון דולר לפי מחיר מניה של 4.5 דולר

קמהדע הודיעה היום (ו') על גיוס 15 מיליון דולר במניות. הגיוס בוצע לפי מחיר מניה של 4.5 דולר – מחיר הנמוך ב-13% מהמחיר בו ננעל המסחר במניה ביום חמישי האחרון בוול סטריט.

תמורת ההנפקה תשמש את חברת התרופות מרחובות לצרכיה הכלליים ובין היתר למימון ניסוי שלב 3 במוצר באינהלציה לטיפול בחולי החסר הגנטי בחלבון אלפא-1 ולמימון ניסוי שלב 2/3 במחלת השתל נגד המאכסן.

קמהדע (סימול: KMDA) נמנית על תיק המעקב של ביולוג.

קמהדע מתכוונת להשלים את ההנפקה ב-2 באוגוסט. לחתמי ההנפקה ניתנה אופציה לרכוש 500 אלף מניות נוספות במחיר ההנפקה, כך שאם החתמים יחליטו לממש את האופציה, התמורה מההנפקה תאמיר ל-17.25 מיליון דולר.

ההחלטה לצאת להנפקה באה לאחר שבחודש שעבר שייר (SHPG), שותפתה של קמהדע בפיתוח התרופה גלסיה בארה"ב, החליטה לבטל את השתתפותה במימון ניסוי שלב 2/3 בחולי השתל נגד המאכסן, על רקע הקצב האיטי של גיוס החולים ורצונה להתמקד בתחומים אחרים.

באותו החודש הודיעה קמהדע גם כי הנתונים הקליניים שבידיה לא יאפשרו לה לזכות באישור שיווק של המוצר באינהלציה באירופה, וכי יהיה עליה לבצע ניסויי קליניים נוספים. בשבוע שעבר הגישה קמהדע למנהל המזון והתרופות האמריקאי  (FDA) את הצעתה לפרוטוקול ניסוי שלב 3 במוצר באינהלציה. אם ה-FDA יאשר את הפרוטוקול כמו שהוא, לקמהדע סיכויים גבוהים להצליח בניסוי ולזכות באישור שיווק למוצר.

במקביל לפרסום ההודעה על ההנפקה, קמהדע פרסמה נתונים ראשוניים על ביצועיה ברבעון השני של 2017 ולמחצית הראשונה כולה.

קופת המזומנים התכווצה

הכנסות קמהדע ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-32.5 מיליון דולר, צמיחה של 71% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. עם זאת, הכנסות הרבעון השני כוללות הכנסות בהיקף של 11.5 מיליון דולר, שההכרה בהן לא בוצעה ברבעון הראשון של השנה.

מסיבה זו, נתוני המחצית הראשונה משקפים בצורה נכונה יותר את ביצועיה של קמהדע. הכנסות החברה הסתכמו בתקופה זו ב-44.2 מיליון דולר, עלייה של 31% לעומת ההכנסות במחצית הראשונה אשתקד.

נכון לסוף יוני, בקופתה של קמהדע מזומנים והשקעות לטווח קצר בהיקף של 26.9 מיליון דולר, כך שבמהלך הרבעון השני של השנה התכווצה קופתה של קמהדע ב-1.7 מיליון דולר.

*הכתבה עודכנה בשעה 16:20 בעקבות פרסום נתוני ההנפקה

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

2017-07-28T15:43:12+02:0028 ביולי 2017|Categories: קמהדע|Tags: , , , , |
נגישות