חמש חברות ביומד שיעמדו בפני אבני דרך משמעותיות עד סוף החודש

כדוריות דם אדומות

מאז פרסום הניתוח באתר ביולוג על קלוויס לפני שבועיים, השלימה המניה זינוק של 66.2%, לעומת ירידה של 4.4% במניית המתחרה טזארו.

הערכת שווי של חברות ביומד היא בעייתית במיוחד: חברות רבות נסחרות על פי הפוטנציאל שלהן להימכר; חלק מהחברות זוכה לתג מחיר מפרגן במיוחד מאנליסטים, זאת על אף הקושי לחזות מכירות של תרופה שתגיע לשוק רק בעוד שנים רבות, אם בכלל; וחברות אחרות הסובלות מסנטימנט שלילי, נסחרות לפי קצב שריפת המזומנים שלהן.

לכן, אין זה מפתיע שהמסחר במניות הביומד מאופיין בתנודתיות רבה. בסופו של יום, מה שצריך לקבוע את מחיר מניית הביומד ולהפוך את ההשקעה מחלום למציאות, הוא ההתקדמות הקלינית של החברה.

דוגמה לחברה שנסחרת על פי פוטנציאל המכירה שלה ואף הצדיקה את השווי שנתנו לה המשקיעים לאחר שרשמה הצלחה קלינית היא קלוויס אונקולוג'י (סימול: CLVS).

מוקדם יותר החודש קיבלו מנויי הניוזלטר של ביולוג הניתוח על שוק הפארפ. במסגרת הניתוח צוינה אטרקטיביות מחיר המניה של קלוויס, לעומת המחיר בו נסחרת מתחרתה טזארו (TSRO) והאפשרות להגדיל את פוטנציאל השוק של קלוויס במקרה ותפרסם נתונים חיוביים מניסוי שלב 3 במהלך חודש יוני.

מתוך הניתוח:

טזארו נסחרת לפי שווי שוק של כ-8.1 מיליארד דולר, כך שבתוספת פרמיה של 30%, עלות רכישתה יעמוד על כ-10.6 מיליארד דולר – מכפיל של 7.6 על תחזית מכירות התרופה זג'ולה ב-2021. לשם השוואה, שווי השוק של קלוויס בתוספת פרמיה של 30% מייצג מכפיל של 5.6 על צפי מכירות התרופה רוברקה בשנת 2021.

מסיבה זו נראה שכרגע, קלוויס "זולה" יותר מטזארו ועשויה להתברר כהזדמנות השקעה אטרקטיבית יותר אם היא תצליח להוכיח שביכולתה לטפל באוכלוסייה גדולה יותר של חולות סרטן השחלות.

אתמול (ב') התבשרו משקיעי קלוויס שהתרופה רוברקה, שאושרה לטיפול בסרטן השחלות, הוכיחה את יעילותה גם כטיפול מונע המפחית את הסיכון לחלות בסרטן השחלות. בתגובה לחדשות זינקה מניית קלוויס ב-46.5%.

מאז פרסום הניתוח באתר ביולוג על קלוויס לפני שבועיים, השלימה המניה זינוק של 66.2%, לעומת ירידה של 4.4% במניית המתחרה טזארו.

עד סוף החודש חברות נוספות צפויות להשלים אבני דרך בדרך לאישור השיווק המיוחל. בניתוח זה נסקור 4 חברות נוספות, שצפויות לפרסם עד סוף יוני נתונים מניסויים קליניים משמעותיים שהן מבצעות, וחברה אחרת, שמקווה לזכות באישור FDA בסוף השבוע הקרוב.

המשך הניתוח נגיש למנויי ביולוג בלבד. על מנת לקרוא את המשך הניתוח, יש להצטרף לקהילת הבלוג

להצטרפות
אני מנוי/ה

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

נגישות