הוסר האיום על יציבותה הפיננסי של פרוטליקס בטווח הקצר

פרוטליקס דיווחה הלילה על מהלך פיננסי משמעותי, במסגרתו החליפה אג"ח בהיקף של 9 מיליון דולר מהסדרה לפירעון בספטמבר 2018, בסדרה חדשה להמרה לפירעון בפברואר 2022. בעקבות החלפת האג"ח, יתרת הסדרה לפירעון ב-2018 עומדת על כ-5.5 מיליון דולר.

היקף הסדרה החדשה יעמוד על 8.55 מיליון דולר והיא תישא ריבית של 4.5%, זאת בדומה לריבית האג"ח שהוחלף. שער ההמרה נקבע על 0.85 דולר.

במקביל, החברה בניהולו של משה מנור הודיעה על גיוס של 10 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים. הגיוס יבוצע בהנפקת אג"ח לפירעון בנובמבר 2021 נושא ריבית של 7.5% ובעל שער המרה של 0.85 דולר.

מבנה החוב של פרוטליקס

חוב פרוטליקס

ערב ההודעה על המהלך הפיננסי, פרוטליקס הייתה צפויה לסיים את 2017 עם 41 מיליון דולר בקופה. ב-2018, החברה תידרש ל-36 מיליון דולר למימון פעילותה השוטפת, כך שללא הזמנת המשך מברזיל לתרופה לגושה בהיקף מינימלי של כ-20 מיליון דולר, פרוטליקס הייתה מתקשה לפרוע את החוב למחזיקי האג"ח.

אפשרות להרחבת צנרת התרופות

כעת, בעקבות החלפת האג"ח והגיוס החדש, פרוטליקס צפויה לסיים את 2017 עם כ-51 מיליון דולר בקופה. סכום זה מבטיח את יכולתה לממן את פעילות השוטפת ב-2018 גם ללא קבלת הזמנת המשך מברזיל ואף להרחיב את צנרת התרופות של החברה.

פרוטליקס צפויה לפרסם עד סוף השנה תוצאות ניסוי שלב 2 בתרופה OPRX-106 שהיא מפתחת לטיפול בקוליטיס קיבית. אם התרופה תציג פעילות אנטי-דלקתית משמעותית, פרוטליקס תוכל לפתח את התרופה בהתוויות נוספות כמו סכרת ו-NASH. הגיוס האחרון יאפשר לחברה לבצע ניסויים קליניים קטנים בהתוויות אלו וכאמור, לפתח מוצרים חדשים, אך ספק אם החברה תחליט לנצל את המזומנים בקופתה לעריכת ניסויים גדולים יותר.

תלויה בהסכמי מסחור

ומה לגבי המוצרים הקיימים בצנרת התרופות? לפרוטליקס המשאבים הדרושים להביא את התרופה PRX-102 לטיפול בפברי עד להגשת תיק התרופה לאישור.

פרוטליקס ממתינה להחלטת הקרן לסיסטיק פיברוזיס (CFFT) האם להשתתף במימון המשך הפיתוח הקליני של התרופה PRX-110 לטיפול בסיסטיק פיברוזיס. החלטה שכזו צפויה להתקבל כנראה רק ברבעון הרביעי של השנה. ללא תשובה חיובית או חתימה על הסכם מסחור לתרופה, ספק אם פרוטליקס תחליט לנצל את משאביה לביצוע ניסוי קליני בשלב 2 נוסף.

גם את התרופה לקוליטיס כיבית, פרוטליקס תתקשה לפתח לבדה והיא תנסה לחתום על הסכם מסחור שיבטיח את המשך הפיתוח הקליני של התרופה.

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

נגישות