התרופה של מדריגל בדרך להסכם מסחור

חברת התרופות מדריגל פרמסוטיקלס (MDGL) דיווחה אתמול על תוצאות מבטיחות מניסוי שלב 2 בתרופה MGL-3196 לטיפול בכבד שומני עם דלקת כרונית שאינו נובע מצריכת אלכוהול (NASH).

מניתוח תוצאות הניסוי עולה כי התרופה של מדריגל הצליחה להפחית ב-36.3% את השומן בכבד, לעומת ירידה של 9.6% בחולים שקיבלו פלסבו.

הצטברות שומן בכבד היא השלב הראשון בהיווצרות מחלת ה-NASH. כשההצטברות מובילה לדלקת המחלה מסומנת כהפטיטיס (דלקת כבד). דלקת זו עלולה להביא לצלקות בכבד (פיברוזיס) ובסופו של דבר לשחמת כבד המסכנת חיים.

הניסוי שעורכת מדריגל נמשך והיא מקווה להציג ברבעון השני של 2018 נתונים נוספים שיצביעו על ירידה בהצטלקות הכבד.

גם אם התרופה MGL-3196 תתקשה להציג ירידה בהצטלקות הכבד, המוצר של מדריגל מועמד משמעותי לזכות בהסכם מסחור מצד ענקיות פארמה.

לרשימת המניות בתיק של ביולוג לחצו כאן

הסיכויים לאתר תרופה בודדת שתצליח לתקוף את כל שלבי מחלת ה-NASH לא גבוהים במיוחד. לכן, כדי לטפל בצורה יעילה של חולים, סביר להניח שיהיה צורך בטיפול משולב בכמה תרופות שונות.

הביצועים המרשימים שהציגה מדריגל בניסוי שלב 2, הופכים את התרופה שלה למועמדת מובילה להשתלב בקומבינציה שכזאת.

שוק ענק

לכן, לא מן הנמנע שחברות תרופות אחרות שמפתחות פתרונות ל-NASH כמו גיליאד (GILD), אלרגן (AGN), נוברטיס (NVS) ואינטרספט (ICPT) יבקשו למסחר את התרופה שפתחה מדריגל ולבצע בה ניסויים קליניים מתקדמים בשילוב עם תרופות נוספות.

חלק מהפיתוחים ל-NASH כבר נמצאים בשלבים קליניים מתקדמים והאנליסטים מעריכים כי מכירות התרופות למחלה עשויות לזנק מ-0 אשתקד ל-35 מיליארד דולר בשנת 2025.

הניסוי של מדריגל מרמז שלחברה סיכוי לקחת נתח נאה מהשוק, זאת בתנאי שתצליח לשחזר את ביצועי התרופה גם בניסוי שלב 3.

האמור בכתבה אינו מהווה המלצת השקעה או המלצה לביצוע פעולה כלשהי ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות או ייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושאי הכתבה.

2018-01-24T12:07:14+02:007 בדצמבר 2017|Categories: כללי|Tags: , , |
נגישות